המאבק על הרוח

שורשיםמגלים היסטוריה היא סדרת ספרי לימוד בהיסטוריה, לבית הספר הממלכתי־דתי בישראל, המאושרת על ידי משרד החינוך, על־פי תוכנית הלימודים החדשה בהיסטוריה לבית הספר הממלכתי־דתי. החל משנת 2020 הסדרה מחליפה בהדרגה את הסדרה הוותיקה "מדור לדור", שנלמדה בבית הספר הממלכתי־דתי עוד משנת 1990.

סדרת "שורשים" נוצרה כדי לענות על הצורך בספרי לימוד עדכניים, ההולמים הן את שדה המחקר העדכני והן את מורשתנו המופלאה. בסדרה הושם דגש על כתיבה מתוך ליבון ובירור עמוק של הסוגיות, שמירה על רצף סיפורי זורם ונעים לקריאה, ועיצוב רענן היוצק עניין, משמעות ורצף בתהליכים ההיסטוריים – כל זאת מתוך שאיפה להבנה מעמיקה של התלמידים את העולם ואת התהליכים הגדולים שמתרחשים בו.

מורים -
לקבלת פרק לדוגמא במייל
מלאו את הפרטים:

הספר הראשון בסדרה יוצא לאור בימים אלה. הספר מותאם לתכנית הלימודים של כיתה ו' בחינוך הדתי ובאישור משרד החינוך.

כל פרק נפתח בשער מאויר. כאן מופיע שער לפרק העוסק בממלכת פרס.

מפה של התפשטות האימפריה הפרסית. המפות אוירו ביד ונוספו להן אלמנטים שמושכים את העין, במטרה ליצור עניין והעמקה במפות.

איור מהסדרה שורשים, המוסיף הומור לפסקאות העוסקות בקשיי התקשורת באימפריה הפרסית ובהקמת דרך המלך הפרסית.

מתוך ההבנה כי על כתפנו מוטלת משימה גדולה – עיצוב תפיסת העולם ובניית עולם הערכים של הדור הבא המושתתת על ערכי מורשת ישראל – אגדנו לראשונה תחת קורת גג אחת אישים מהציבור הדתי לאומי, בהם: תלמידי חכמים ואנשי רוח, היסטוריונים, אנשי אקדמיה, מורים להיסטוריה ומחנכים כדי להוציא תחת ידינו ספרי היסטוריה בעלי תוכן איכותי ומקצועי הנאמנים למורשתנו הנפלאה ובהלימה לשדה המחקר העדכני.

הספרים מנוסחים בשפה צעירה ורעננה המותאמת לבני הנוער, המחשה ויזואלית עשירה ואתגרי חשיבה רבים. תהליך כתיבת הספר צמח ועלה מתוך ליבון ובירור של סוגיות הלימוד. כל  השערה ותיאוריה נבדקה ואוששה מדעית כמקובל בשדה המחקר ולא הסתמכה על ספרים ומאמרים מבלי בדיקתם קודם. הספר נכתב על דף חלק ולא התבסס על ספרי לימוד ישנים ועל אשר נעשה בעבר.

כתיבה: ד"ר תהִלה הרץ

הוצאה: מכון הר ברכה

עיצוב: סטודיו דוב אברמסון

ייעוץ וליווי מקצועי: פרופ' זאב ספראי , פרופ' לילך רוזנברג־פרידמן, הרב אליעזר מלמד, הרב זאב סולטנוביץ'

כיתות היעד: כיתות ו' – ח'

מורים -
לקבלת פרק לדוגמא במייל מלאו את הפרטים:

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן